(+90) 532 551 56 32
info@marotechsub.com

 

Çocuk yaşlardan beri denize olan merak ve denizde olma tutkusu.

İlk maskemi yüzüme takıp denizin içini gördükten sonra artık oltayla balık avlamanın bana göre olmadığını fark ettim.

İlk palet ilk zıpkın derken yıllar geçti ve askerlikten sonra sektördeki gelişmeler, internetin hayatımıza girmesinin ardından zıpkınla balık avı sektörü çok çabuk ilerleme kaydetmeye başladı.

Alüminyum borulu karbon borulu seri imalat zıpkınların yanında, ahşap gövdeli zıpkınlarda hayatımıza girdi.

İşte tam burada biraz el becerisi biraz teknik bilgi biraz yapılan yanlışları görme yetisiyle kendimi zıpkın yaparken buldum.

2000 yılında başladığım imalat hayatıma halen son sürat devam etmekteyim.

Ülkemiz haricinde dünyanın farklı ülkelerinde MAROTECH ve farklı markalar adı altında ürünlerimiz kullanılmaktadır.

Amacım; sade, gereksiz bütün detaylardan uzak yalnızca su altında balık avlamak için zıpkınlar ve ekipmanlar üretmektir.

Ahşapla uğraşmak çok zevkli ama bir o kadarda zordur. Onun dilinden anlamak ve bilgi sahibi olmak şarttır. Mümkün olduğunca araştırmak ve pratik yapmak hata oranını azaltır. Ahşap zıpkın yapmak için marangoz ya da mobilyacı olmak gerekmez, zıpkını tanımak, nasıl çalıştığını bilmek ve severek yapmak gerekir.

Plastik kabza ve kafa kullanarak yaptığımız ahşap gövdelerden sonra Türkiye’de ilk defa krom mekanizmalı komple ahşap tüfekleri imal ettim. Şu an ülkemizde tanınan en iyi sporcular Marotech markalı ürünleri uzun yıllarca kullandılar ve halen kullanmaktadırlar.

Ben mükemmel zıpkını değil, sizlere en uygun zıpkını yapmayı hedefledim. Bugüne kadar gerek telefonla gerek yüz yüze yaptığım detaylı görüşmelerde anlatmaya çalıştığım tam anlamıyla budur. Daha detaylı bilgi için benimle irtibata geçin.

 

Ek İşimiz Değil, Tek İşimiz!

Saygılarımla,
Muharrem ERTOP